Neden Karadağ’da Şirket Kurmalıyım ?

Yurt dışında şirket kurmak isteyenler için bir çok ülke ve pek çok seçenek bulunmaktadır, bunlardan en popüler olanı ise Montenegro’da şirket kurmak veya yatırım yapmaktır. Montenegro’da kuracağınız şirket veya yatırım ile birlikte pek çok avantaja sahip olacaksınız bu yazımızda sizlere Montenegro’da nasıl şirket kuracağınızı ve şirket kurmanın avantajlarını anlatacağız.

Öncelikle Montenegro’da şirket kurarken sermaye belirtmeniz gerekmiyor yani 1 Euro sermaye ile şirket kurabilirsiniz, şirket kurduktan sonra piyasa araştırması yapabilir daha sonrasında faaliyete geçebilirsiniz. Firmamız sizlere şirket kurmanın yanı sıra Yatırım danışmanlığı da yapmaktadır, bu konuda profesyonel ekibimizle sizin en uygun ve doğru yatırımı yapmanız için yardımcı oluyoruz.

Şirket Açmak İçin Montenegro Gelmem Gerekiyor Mu ?

Şirket başvurusunda bulunmak için Monenegro’ya gelmeniz gerekmiyor. Noter’den bize vereceğiniz yetki ile başvuru işlemlerinizi biz başlatıyoruz şirket açılışı 7 iş günü sürebilmektedir, şirket açıldıktan sonra çalışma ve oturum iznine başvurabiliyoruz bütün işlemler yaklaşık 20 gün civarı sürmektedir.

Şirket kendi adınıza olabileceği gibi birden fazla ortaklı da olabilmektedir.

Oturum iznini 18 yaş altı çocuklarınıza ve anne babanıza alabilirsiniz.

Not: Oturma ve çalışma izni için parmak izi alımı, fotoğraf çekimi ve imza alınmaktadır bu işlemler için başvuru sahibinin bizzat orada olması gerekmektedir.

Montenegro’da minimum kalış süresi ile ilgili herhangi bir zorunluluk bulunmamaktadır.

Montenegro da iş yapmak için pek çok fırsat bulunmaktadır. Yeni gelişmekte olan bir yere yatırım yapmak en doğru adımdır, Montenegro bu konuda en iyi ülkedir. Sizlere şirket açılışından oturum çalışma izni almaya pek çok konuda profesyonel danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Montenegroda Yaşam Nasıl ?

Montenegro da yaşam oldukça ucuzdur. Eşyalı lüks bir daire aylık 500-600 euro civarıdır, etin kilosu 7 euro normal yeni bir binek araba 10-12 bin euro civarındadır. Yaşam koşulları oldukça iyi olup hayat ucuzdur. Elektrik, su, internet gibi hizmetler diğer avrupa ülkelerine oranla çok daha uygundur.