Karadağ şirket kurma maliyetleri konusunda çok farklı fiyatlar ve bilgiler yer almaktadır, ancak bunların çoğu gerçeği yansıtmamakta ve amatör kişiler tarafından açılan şirketler kapatılabilmektedir. Karadağ şirket kurma maliyetlerini sizler için detaylı olarak bu yazımızda inceledik.

Karadağ Şirket Kurma Maliyetleri

Karadağ şirket kurmak Karadağ’da oturum alabilmek için 3 yoldan bir tanesi (diğer iki tanesi gayrimenkul satın alarak yada ev satın alarak oturum izni alma) 1 euro sermaye ile Karadağ’da şirket açabilir bu şirketinizin üzerinden Karadağ yada tüm dünyada faaliyet yürütebilirsiniz.

Karadağ’da şirket açmanın maliyetleri oturma izinleriyle birlikte yaklaşık 3000 euro civarını bulabilmektedir. Aile fertlerinin sayısı eğitim durumunuz vs gibi etkenler şirket kurulum maliyetlerin etki etmektedir.

Karadağ Şirket Kurma Süresi

Karadağ’da şirket kurma süresi yaklaşık 7 gün civarı sürmektedir. Bu sre içerisinde Karadağ’da bulunmanıza gerek olmamaktadır. Sadece oturum kartlarınızı almak için Karadağ’a gelmelisiniz.

Karadağ Avrupa Birliğine girmeye çok yakın bir ülke şu an şirket açma kuralları ve maliyetleri gerçekten çok uygun ancak Avrupa Birliğine girdikten sonra şirket açmak zorlaşacak ve maliyetler çok artacak o yüzden şirket kurulumu yapmak için acele etmeniz de fayda var.

Karadağ nüfusu 600 bin olmasına rağmen yılın her dönemi çok yoğun bir turist akımı yaşanmaktadır. Yaz aylarında ülkenin nüfusu 2-3 milyonu bulabilmektedir. Turistlerin en gözde ülkesi arasında gösterilen Montenegro da oturum ve çalışma izni alma fırsatını kaçırmayın.